Najnowsze wiadomości ze świata

Krwawa noc w ogrodzie zoologicznym. Lis zagryzł kangury

W jednym z niemieckich ogrodów zoologicznych doszło do dramatycznej sytuacji. Lis wdarł się na wybieg dla kangurów i je zaatakował.

Zdarzenie miało miejsce w zoo w mieście Stralsund (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Pod osłoną nocy lis wdarł się na wybieg dla kangurów Bennetta i zaatakował mieszkające tam zwierzęta. Zagryzł cztery kangury i zranił dwa kolejne.

Drapieżnik dostał się na wybieg najprawdopodobniej z pobliskiego lasu. Dyrektor zoo przekazał mediom, że dzięki wysokiemu ogrodzeniu zagroda, w której przebywały kangury, dotychczas uchodziła za bezpieczną. Obecnie pracownicy szukają miejsca, w którym lis znalazł słaby punkt. Trwają również prace przy zewnętrznym ogrodzeniu, które mają zapobiec takim incydentom w przyszłości.

Ranne kangury obecnie znajdują się pod opieką weterynarzy. Kiedy wyzdrowieją wrócą na wybieg, ale będą z niego zabierane na noc.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij