Najnowsze wiadomości z kraju

Krakowscy złodzieje czyścili konta przy pomocy parkomatów. Zatrzymała ich policja

Złodzieje z Krakowa znaleźli sposób na kradzieże pieniędzy z kont bankowych. Wykorzystali w tym celu parkomaty.

Jak informuje Polsat News, złodzieje umieszczali naklejki z kodem QR na krakowskich parkomatach. Po ich zeskanowaniu ofiary były odsyłane na oficjalnie wyglądającą stronę z logiem miasta, na której mogli zapłacić za parkowanie. To była jednak pułapka – po przekazaniu danych karty płatniczej złodzieje wykorzystywali je do nielegalnych płatności.

Po otrzymaniu zgłoszenia krakowscy policjanci ruszyli do akcji. W zaledwie kilka godzin udało im się ustalić tożsamość oszustów. Zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 26 lat i 21-letnią kobietę. Zabezpieczyli też sprzęt, który wykorzystywali do działalności przestępczej – telefony, elektroniczne nośniki pamięci, komputery, karty SIM itp., a także wydrukowane już naklejki. Policjanci znaleźli też marihuanę i „znaczną sumę pieniędzy” w obcych walutach.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z oszustwem i nielegalnym posiadaniem środków odurzających. Do wszystkiego się przyznali. Obecnie policjanci próbują ustalić wszystkie osoby, które zostały przez nich okradzione.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij