Najnowsze wiadomości z kraju

Koszmarny halny w Zakopanem. Drzewo przewróciło się na jadący samochód, zginęła młoda kobieta

Silny podmuch wiatru na zakopiańskiej Olczy powalił w poniedziałek drzewo na samochód, którym jechała młoda kobieta. Poszkodowanej nie udało się uratować – przekazał rzecznik zakopiańskiej straż pożarnej Andrzej Król.

„Nagły podmuch wiatru po godz. 11. przewrócił przydrożne drzewo wprost na jadący samochód. Jadąca nim mieszkanka powiatu tatrzańskiego została zakleszczona w pojeździe. Strażacy musieli użyć specjalnych narzędzi, aby uwolnić poszkodowaną. Niestety mimo prowadzonej reanimacji nie udało się jej uratować” – przekazał PAP rzecznik.

Kobieta jechała samochodem sama.

Od soboty na Podhalu wieje z południa huraganowy wiatr, który wraz z napływem zwrotnikowego ciepła przyniósł saharyjski pył. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr przybrał na sile. Na szczytach w porywach wiatr osiąga prędkość 130 km/h, a w Zakopanem porywy wiatru przekraczają 70 km/h.

Z powodu silnego wiatru zamknięto tatrzańskie szlaki. Nie kursuje kolejka na Kasprowy Wierch. Odwołano też doroczne zawody na starym sprzęcie narciarskim na Kalatówkach

Wiatr przewraca drzewa blokując drogi

Huraganowy wiatr w Tatrach i na Podhalu powala drzewa na drogi blokując drogi. Nieprzejezdna jest m.in. trasa z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka.

Zakopiańscy strażacy w poniedziałek po południu odnotowują kolejne interwencje związane z huraganowym wiatrem. Drzewa zostały powalone przez wiatr m.in. na drogę prowadzącą z Zakopanego do Morskiego Oka. Strażacy na bieżąco udrażniają przejazd.

Na turystyczny trakt pomiędzy Palenicą Białczańską a Morskim Okiem również spadło drzewo. Mimo, że przed południem Tatrzański Park Narodowy zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży biletów na szlaki, wcześniej do Morskiego Oka wyruszyli turyści. Sytuację na szlaku na bieżąco monitorują służby TPN.

Od soboty na Podhalu wieje z południa huraganowy wiatr, który wraz z napływem zwrotnikowego ciepła przyniósł saharyjski pył. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr przybrał na sile. Na szczytach w porywach wiatr osiąga prędkość 130 km/h, a w Zakopanem porywy wiatru przekraczają 80 km/h.

Źródło: PAP Autor: Szymon Bafia
Fot. PAP/Grzegorz Momot
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij