Najnowsze wiadomości ze świata

Koszmar w domu opieki. Co najmniej 14 osób z demencją miało zostać wykorzystanych seksualnie

51-letni opiekun w domu opieki w Ennepetal na zachodzie Niemiec miał wykorzystać seksualnie co najmniej 14 cierpiących na demencję pensjonariuszy. Policja wszczęła śledztwo po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia – informuje agencja dpa.

Prokuratura zidentyfikowała ponad wszelką wątpliwość dziewięciu pensjonariuszy, wobec których mężczyzna stosował poważną przemoc seksualną od 2021 roku. Rzecznik prokuratury w Hagen powiedział w piątek, że obecnie zakłada się, że wykorzystanych zostało pięć kolejnych ofiar. Dom posiada prawie 100 miejsc.

Według prokuratury nie można wykluczyć, że w domu opieki znajdują się inne poszkodowane osoby. Przejęte nośniki pamięci urządzeń elektronicznych podejrzanego nie zostały jeszcze w pełni przeanalizowane. Mężczyzna przebywa w areszcie od połowy lipca.

Policja wszczęła śledztwo po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia. Kolega z pracy miał znaleźć oskarżonego nagiego w nocy w pokoju podopiecznej wymagającej opieki, pochylonego nad jej łóżkiem. Pliki graficzne na skonfiskowanym sprzęcie mężczyzny wzmocniły podejrzenia wobec niego – pisze dpa.

Jako pierwszy o sprawie poinformował tygodnik “Spiegel”.

Źródło: PAP Autor: bml/ adj/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij