Najnowsze wiadomości z kraju

Kosiniak-Kamysz w obronie Jana Pawła II. “Jesteśmy od tego, żeby dać świadectwo i pokazać, jaka była prawda”

W środę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wraz z delegacją posłów PSL złożył kwiaty przed Krzyżem Papieskim na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Przychodzimy tu, by oddać hołd i wyrazić wdzięczność Janowi Pawłowi II za to, czego dokonał w swoim życiu – powiedział Kosiniak-Kamysz.

“Jesteśmy pod krzyżem na placu Piłsudskiego w miejscu upamiętniającym słowa ojca świętego Jana Pawła II. Te mury na około słyszą do dziś słowa: +Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze tej ziemi+” – powiedział dziennikarzom lider PSL.

Podkreślił, że Jan Paweł II to wielki Polak. “Przychodzimy oddać mu hołd i wyrazić wdzięczność za wolność, za niepodległość, za zniszczenie +żelaznej kurtyny+, za obudzenie narodu, za obudzenie Europy i świata, za to wszystko, co dobre dokonał w swoim życiu, dla nas to jest wielki Jan Paweł II” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zwrócił uwagę, że nieżyjący nie mogą się bronić. “I o tym też wszyscy ci, którzy z łatwością dzisiaj rzucają różne słowa muszą pamiętać” – dodał szef ludowców.

Zaznaczył, że prezydent USA Joe Biden, który w ostatnim czasie dwukrotnie był w Polsce, dwukrotnie w swoich publicznych przemówieniach cytował Jana Pawła II. “Nie dajmy zniszczyć tego, co dobre niósł Jan Paweł II, tego świadectwa wiary, patriotyzmu, miłości do ojczyzny tego, co zrobił dla Polski” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

“Jesteśmy od tego, żeby dać świadectwo i pokazać, jaka była prawda. My pod tym znakiem świadka czasów i twórcy możliwości odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności i pokoju na świecie Jana Pawła II stoimy i stać będziemy” – podkreślił lider PSL.

W poniedziałek TVN24 wyemitowało reportaż Marcina Gutowskiego “Franciszkańska 3”, w którym opisane zostały przypadki trzech kapłanów: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki “Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II”.

Źródło: (PAP) Autor: Edyta Roś
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij