Najnowsze wiadomości z kraju

Kosiniak-Kamysz mówi o wzmocnieniu granicy. „Najpoważniejszy atak”

Minister Obrony Narodowej oświadczył, że obecnie mamy do czynienia z „najpoważniejszym atakiem hybrydowym na Polskę”. W związku z tym podjęto decyzję o wzmocnieniu granicy polsko-białoruskiej, gdzie skierowano dodatkowe siły oraz sprzęt.

Podczas konferencji prasowej wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Szef MON mówił m.in. o „codziennych aktach sabotażu i dywersji” i atakach na polskich żołnierzy na granicy. Stwierdził, że obecnie „mamy do czynienia z najbardziej poważnym atakiem hybrydowym na Polskę”, a „zaostrzenie sięga tych największych poziomów”.

Jesteśmy po kolejnej odprawie z dowódcami. Od kilku miesięcy na granicy obserwujemy intensywność w nielegalnym przekraczaniu granicy. Także z bandyckimi atakami na naszą służbę. Podjęliśmy decyzję o wzmocnieniu granicy, dodatkowe siły, dodatkowy sprzęt – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Polityk zauważył, że w obecnej sytuacji ważna jest „wspólnota i zjednoczenie”. Minister podziękował żołnierzom za obronę granic, a także ich rodzinom.

To heroiczna służba. Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie. Dziękuję także rodzinom żołnierzy za wsparcie. Bardzo ważne jest także zaangażowanie obywateli. Bardzo dziękuję lokalnym społecznościom za gesty życzliwości – dodał.

Kosiniak-Kamysz komentował także pojawienie się na stronie Polskiej Agencji Prasowej fałszywej informacji o mobilizacji do wojska. Podkreślał, że „dezinformacja ma za zadanie wywołać panikę i chaos”.

Jesteśmy poddawani atakom. To ogromny obszar, ale bez odporności społecznej będziemy mogli odpowiednio zadziałać – zaznaczył.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij