Publicystyka

Korwin-Mikke stanął w obronie obrażonej przez dziennikarza Wyborczej kobiety

Dziennikarz Gazety Wyborczej zamieścił skandaliczny wpis o  prof. Elżbiecie Chojnie-Duch. W jej obronie stanął… Janusz Korwin-Mikke.

Prof. Chojna-Duch w latach 1994-95 i 2007-2010 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, a w latach 2010-2016 członkiem Rady Polityki Pieniężnej NBP. Przez długie lata była związana politycznie z PSLem, ale dwa lata temu złożyła niewygodne dla tej partii zeznania przed komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT.

Gazeta Wyborcza ujawniła, że prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zatrudnił ją w NBP. Informacja ta została opublikowana na Twitterze przez dziennikarza GW Pawła Wrońskiego, który opatrzył ją skandalicznym komentarzem. „Lizała, lizała to i dolizała” – napisał.

Janusz Krwin-Mikke był często krytykowany za brak szacunku do kobiet. Tym razem jednak postanowił stanąć w jej obronie. „Nie wiem, czy p. Paweł Wroński jest mizoginem” – napisał – „natomiast Jego wpis jest rzeczywiście obrzydliwy. I bezpodstawny: p. prof. Elżbieta Chojna-Duch należy do tych 10% kobiet, które górują intelektualnie nad 60% mężczyzn”.

Inni internauci też skrytykowali wpis Wrońskiego.

https://twitter.com/Jacek_Czeslaw2/status/1349823373589798916?s=20

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij