Najnowsze wiadomości z kraju

Korupcja w jednym z warszawskich urzędów? CBA zatrzymało wiceburmistrza Pragi-Południe

CBA zatrzymało zastępcę burmistrza dzielnicy Praga-Południe Adama C. – poinformował w środę dr Robert Sosik z biura prasowego CBA. Dodał, że chodzi o śledztwo dotyczące przestępstw korupcyjnych.

“Potwierdzam, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dziś Adama C., pełniącego funkcję Zastępcy Burmistrza Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszy zarzuty” – przekazał Robert Sosik z biura prasowego CBA.

Dodał, że obecnie trwają czynności procesowe.

Zatrzymanie wiceburmistrza potwierdził rzecznik prasowy dzielnicy Praga-Południe Andrzej Opala. „CBA wykonuje w Urzędzie Dzielnicy czynności służbowych na polecenie prokuratury. Deklarujemy pełną współpracę”.

Potwierdził również, że funkcjonariusze CBA zatrzymali też Jacka G. naczelnika wydziału architektury i budownictwa w urzędzie dzielnicy Praga-Południe.

“W sumie funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Spośród tych czterech osób dwie są to osoby będące urzędnikami urzędu dzielnicy Praga-Południe w Warszawie. Jest to zastępca burmistrza urzędu, ale także naczelnik wydziału architektury i budownictwa, a także dwóch przedsiębiorców. Śledztwo dotyczy przestępstw korupcyjnych” – wyjaśnił Robert Sosik z biura prasowego CBA.

Adam C. zajmuje się w dzielnicowym ratuszu architekturą i budownictwem, gospodarką lokalami mieszkalnymi i użytkowymi oraz zamówieniami publicznymi.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Kuźniar
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij