Najnowsze wiadomości ze świata

Koronawirus znowu zaatakował Wuhan

W Wuhan w środkowych Chinach ponownie zarejestrowano lokalne infekcje COVID-19. Władze zarządziły testy dla wszystkich mieszkańców.

W poniedziałek miejskie służby medyczne zgłosiły infekcje u ośmiu osób, z których trzy wykazywały symptomy COVID-19. To były pierwsze infekcje w tym mieście od ponad roku. Tego dnia w całych Chinach oficjalnie odnotowano 84 nowe infekcje.

Eksperci podejrzewają, że nowe infekcje w Wuhan mają związek z wybuchem infekcji bardziej zaraźliwego wariantu Delta, który dotknął już ponad 20 miast w ponad tuzinie prowincji, łącznie z Pekinem. Sprawił, że miliony osób zostały poddane radykalnym lockdownom w czasie, kiedy władze próbują go powstrzymać.

W Wuhan w styczniu zeszłego roku władze zdecydowały się na radykalny lockdown, który potrwał aż 76 dni i – przynajmniej oficjalnie – pomógł powstrzymać pandemię. Ostatnie przypadki zostały odnotowane u robotników napływowych. Na razie nie jest jasne czy w mieście zostanie wprowadzony kolejny lockdown. Władze miasta ogłosiły dopiero, że wkrótce wszyscy mieszkańcy tego miasta zostaną poddani testom na koronawirusa. Nie będzie to łatwe zadanie gdyż Wuhan zamieszkuje ponad 11 milionów osób.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij