Najnowsze wiadomości z kraju

Koronawirus: sytuacja się stabilizuje ale za wcześnie na optymizm

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport dzienny dotyczący koronawirusa. Jest nieco lepiej, ale jeszcze nie dobrze.

Tym razem MZ poinformowało o 21 854 nowych infekcjach. Najwięcej było w województwie śląskim (3576), wielkopolskim (2143) i dolnośląskim (2016). Najmniej tym razem odnotowano w świętokrzyskim (685), opolskim (604) i lubuskim (419).

 

To kolejny już dzień w którym widać spadek w liczbie nowych infekcji po rekordowym 7 listopada, kiedy odnotowano ich 27 875. Ich liczba nadal jednak jest ogromna, zwłaszcza w porównaniu z pierwszą falą, kiedy nie przekraczała tysiąca infekcji dziennie. Trudno również na razie stwierdzić, czy obecna tendencja się utrzyma.

MZ poinformowało również, że z powodu COVID-19 zmarło kolejne 303 osoby, z których 36 nie miało schorzeń współistniejących. Od początku pandemii życie z powodu chińskiego koronawirusa straciło już 10 348 osób.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij