Wiadomości sportowe z kraju i świata

Koronawirus już dotarł do Wioski Olimpijskiej

W wiosce olimpijskiej w Tokio zdiagnozowano pierwszy przypadek koronawirusa. Nie wiadomo kto uległ infekcji.

W sobotę szef japońskiego komitetu olimpijskiego Toshiro Muto potwierdził w sobotę, że u osoby przebywającej w wiosce olimpijskiej zdiagnozowano infekcję Covid-19. Wiadomo, że chodzi o kogoś, kto przybył do Japonii zza granicy. Tłumacząc się chęcią zachowania prywatności Muto nie ujawnił z jakiego państwa przyjechał chory. Nie jest też jasne czy chodzi o sportowca.

Olimpiada w Tokio miała się odbyć już w zeszłym roku, jednak przeniesiono ją ze względu na pandemię. Tokio obecnie jest ogniskiem kolejnej fali i rząd wprowadził w nim zaostrzone restrykcje, więc niedawno zadecydowano, że igrzyska odbędą się bez udziału publiczności. Większość Japończyków – według niektórych sondaży uważa jednak, że powinny zostać odwołane.

Trzy dni temu Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zapewniał, że bezpieczne igrzyska w Tokio będą „pokazem globalnej solidarności w walce z pandemią”. Japoński komitet wprowadził szereg zasad mających zapewnić bezpieczeństwo ich uczestnikom. Nie wprowadzono jednak nakazu szczepień. Szacuje się, że 80% uczestników olimpiady będzie zaszczepione, ale niektórzy sportowcy boją się, że ewentualne efekty uboczne po przyjęciu szczepionki zakłócą ich trening.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij