Najnowsze wiadomości z kraju

Konferencja ministra zdrowia w sprawie nowych obostrzeń. “Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji do 25 kwietnia; wyjątkiem przedszkola i żłobki – od poniedziałku dzieci wracają do przedszkoli i żłobków – zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Od kilku dni obserwowaliśmy zmniejszenie liczby dziennych przypadków zachorowań na Covid-19; obecnie liczba zakażeń nieznacznie się zwiększa – mówił Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej dotyczącej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych w związku z nią obostrzeń.

Szef resortu zdrowia zwracał uwagę, że od kilku dni obserwowane jest zmniejszenie dziennej liczby zachorowań na Covid-19. Jak mówił ta tendencja była już obecna w zeszłym tygodniu. Zaznaczył jednocześnie, że w tym tygodniu “widzimy, że niestety ta liczba się troszeczkę zwiększa”. “Zarówno dziś, wczoraj i przedwczoraj mieliśmy do czynienia z przyrostem tej dziennej liczby zachorowań. Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że te przyrosty są pewnym skutkiem sytuacje tej, że tydzień temu mieliśmy święta i ten punkt odniesienia jest nieco zaburzony” – tłumaczył.

Minister Niedzielski zapowiedział, że w ramach luzowania obowiązujących aktualnie restrykcji, dopuszczony będzie sport na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób. Szef ministerstwa zdrowia  dodał też, że do 3 maja zamknięte hotele i obiekty noclegowe.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij