Najnowsze wiadomości z kraju

Konfederacja ogłasza wielkie zwycięstwo. Pierwsza taka sytuacja w historii

Prezydentem Bełchatowa został Patryk Marjan. Sławomir Mentzen pisze o największym sukcesie historii, ponieważ 32-latek został pierwszym prezydentem miasta, który związany jest z Konfederacją.

Patryk Marjan startował w wyborach o urząd prezydenta Bełchatowa z Komitetu Wyborczego Wyborców Bełchatowianie. Choć w nazwie nie ma nic o Konfederacji, to oficjalnie wiadomo, że jest on członkiem Nowej Nadziei, która wchodzi w jej skład. 32-latek w pierwszej turze wyborów uzyskał najlepszy wynik, zdobywając 38,36 proc. głosów. Rezem z nim do drugiej tury przeszła Mariola Czechowska, na którą zagłosowało 31,97 wyborców.

Losy Bełchatowa rozstrzygnęły się 21 kwietnia. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że po zliczeniu wszystkich głosów ze 100 proc. obwodów głosowania, wybory wygrał Patryk Marjan z wynikiem 62,89 proc. Jego kontrkandydatka uzyskała 37,11 proc. głosów.

Konfederacja ogłosiła historyczny sukces, ponieważ 32-latek będzie pierwszym prezydentem miasta związanym z ich środowiskiem.

Wygrana zaledwie 32-latka jest największym w historii sukcesem wyborczym środowiska wolnościowego w Polsce – ogłosił w niedzielę Sławomir Mentzen.

Gratuluję Patryk! Jesteś dla nas wszystkich wzorem, źródłem inspiracji i nadziei, że nasza praca przyniesie kiedyś owoce. A my dziś świętujemy w Bełchatowie – dodał lider Konfederacji.

Olbrzymi sukces Patryka, efekt jego ciężkiej, wieloletniej pracy. I wielka radość dla Nowej Nadziei, Konfederacji i całego ruchu wolnościowego. Można przełamać partyjny Duopol – napisał z kolei poseł Konfederacji Stanisław Tyszka.

Marjan startował w wyborach na prezydenta Bełchatowa już sześć lat temu, uzyskując 11 proc. głosów. W 2019 i 2023 roku ubiegał się także o mandat poselski.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij