Najnowsze wiadomości z kraju

Kompletnie pijany taksówkarz podjechał do sklepu po alkohol

Koszalińska policja zatrzymała taksówkarza, który miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Chciał kupić alkohol, ale ekspedientka odmówiła mu sprzedaży i zawiadomiła policję – poinformowała w środę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nadkom. Monika Kosiec.

Do zatrzymania 56-letniego taksówkarza doszło przy ul. Hallera w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie).

„Mężczyzna kierujący skodą z logo taxi przyjechał do sklepu, aby kupić alkohol. Ekspedientka z uwagi na jego stan nietrzeźwości oraz wyczuwalną silną woń alkoholu odmówiła tej sprzedaży. Widząc, że mężczyzna przyjechał samochodem, zadzwoniła na numer alarmowy, informując o sytuacji oficera dyżurnego” – przekazała nadkom. Kosiec.

Zatrzymany 56-latek został poddany badaniu na trzeźwość. Wykazało ono 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Gdy wytrzeźwieje w policyjnym areszcie, usłyszy zarzut kierowania pojazdem po pijanemu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, konfiskata auta i wysoka grzywna.

 

Źródło: PAP Autor: Inga Domurat
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij