Najnowsze wiadomości ze świata

Komisja Europejka poprosi Bidena o pomoc w szczepieniach

Program szczepień na COVID-19 w Unii Europejskiej napotyka na kolejne przeszkody i opóźnienia a odpowiedzialni za niego eurokraci są już powszechnie krytykowani. Dziennik Financial Times ujawnił, że są już tak zdesperowani, że zamierzają poprosić Joe Bidena o pomoc.

Według informacji FT Komisja Europejska ma się zwrócić do Bidena o pozwolenia na eksport milionów dawek szczepionki AstraZeneca, które zostały wyprodukowane w amerykańskich fabrykach. Chcą również aby Biden obiecał im, że rząd nie będzie robił problemów z eksportem materiałów do produkcji szczepionek dla europejskich fabryk.

USA zdążyły już zamówić 300 milionów dawek szczepionki AstraZeneca, chociaż ta nie została jeszcze dopuszczona w USA do użytku. Wątpliwe jednak, aby Biden spełnił desperacką prośbę KE, pomimo deklarowanej chęci współpracy w zwalczaniu pandemii. Donald Trump wprowadził bowiem zasadę, że produkowane w USA szczepionki będą mogły być eksportowane dopiero kiedy zostanie zaspokojone krajowe zapotrzebowanie – a Biden o dziwo nie ma zamiaru jej zmieniać.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Financial Times Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij