Najnowsze wiadomości z kraju

Komendant otrzymał poruszający list. Matka dziękuje policjantce, która pomogła jej dziecku

Niedawno sierżant sztabowa Anna Wolanin z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju udzielił pomocy 10-latkowi, który ucierpiał w wypadku rowerowym. Choć sama policjantka mogła być zaskoczona, to nie dziwi list, jaki otrzymał komendant wspomnianej jednostki. Matka chłopca odręcznie wystosowała podziękowania za pomoc, którą policjantka udzieliła jej synowi.

Do zdarzenia z udziałem chłopca doszło 16 sierpnia na ulicy Armii Kraków w Biłgoraju. Chłopiec najechał rowerem na krawężnik i przewrócił się. Doznał poważnie wyglądających obrażeń, wymagających interwencji lekarskiej. Zanim jednak na miejsce przyjechała wezwana przez świadków karetka, na pomocy 10-latkowi ruszyli policjanci patrolujący teren.

Sierżant sztabowa Anna Wolanin udzieliła poszkodowanemu pomocy przedmedycznej i zaopiekowała się nim, gdy ten oczekiwał na mamę i karetkę. Ostatecznie młody rowerzysta trafił do jednego z lubelskich szpitali.

W poniedziałek 28 sierpnia policja opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie odręcznie napisanego listu, który wpłynął na ręce komendanta Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Autorką korespondencji, która porusza już samą formą, jest matka 10-latka. Kobieta podziękowała w nim za pomoc, którą po wypadku na rowerze otrzymał jej syn. Szczególne słowa wdzięczności skierowała do sierżant sztabowej Anny Wolanin.

Na ręce Komendanta pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy, którzy dnia 16.08.2023r. podczas służby w godzinach wieczornych udzielili szybkiej i profesjonalnej pomocy mojemu synowi, który uległ wypadkowi rowerowemu – napisała odręcznie autorka.

Szczególne podziękowania dla sierżant sztabowej Anny Wolanin, która zaopiekowała się moim dzieckiem do mojego przybycia. Poza pomocą medyczną wykazała się ogromną wrażliwością, empatią, zrozumieniem i opanowaniem. Sprawnie i dokładnie przeprowadziła wszelkie czynności okazując jednocześnie ogromne wsparcie dla mnie i mojego dziecka. Oby więcej takich funkcjonariuszy – podkreśliła mama 10-latka.

Bardzo dziękujemy mamie za ciepłe słowa, a chłopcu życzymy dużo zdrowia i samych radości – odpowiedzieli policjanci z Biłgoraju.

Źródło: stefczyk.info/na podst.KPP Biłgoraj Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/screen Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij