Dość kłamstw i manipulacji; nie posiadamy "cyberbroni", nie inwigilowaliśmy "blogera" - oświadczyła Komenda Główna Policji w odpowiedzi na wpis Krzysztof Brejzy z Koalicji Obywatelskiej. KGP poinformowała, że w związku z "insynuacjami" polityka kieruje zawiadomienie do prokuratury. Najnowsze wiadomości z kraju

Komenda Główna do K. Brejzy: dość kłamstw, nie posiadamy “cyberbroni”

KGP odpowiedziała w poniedziałek na platformie X (dawniej Twitter) na wpis Krzysztofa Brejzy o treści: “Informacja 100% z Policji. Cyberbronią Pegasus atakowany był znany, kontrowersyjny bloger, niedoszły polityk, wróg osobisty ZZ. Ataki nie z CBA, ale Policji. Obecnie popłoch w Policji, bo papiery na kontrolę operacyjną blogera były naciągane, mocno szyte, a więc odpowiedzialność z 231 jest realna”.

Dość kłamstw i manipulacji; nie posiadamy “cyberbroni”, nie inwigilowaliśmy “blogera” – oświadczyła Komenda Główna Policji w odpowiedzi na wpis Krzysztof Brejzy z Koalicji Obywatelskiej. KGP poinformowała, że w związku z “insynuacjami” polityka kieruje zawiadomienie do prokuratury.

“Dość kłamstw i manipulacji. @PolskaPolicja nie posiada +cyberbroni+, nie inwigilowała +blogera+ ani nie wykonywała nigdy żadnych czynności opisanych przez Pana (Krzysztofa Brejzę – PAP). W związku z tymi insynuacjami zobowiązani jesteśmy skierować zawiadomienie do prokuratury chroniąc dobre imię formacji” – oświadczyła Komenda Główna Policji.

S. Żaryn: żadna służba specjalna nie inwigilowała opozycji

Ani CBA, ani żadna inna służba specjalna nie inwigilowały opozycji; b. szef CBA Paweł Wojtunik kolportuje kłamstwa i insynuacje – powiedział PAP zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Żaryn odniósł się do sobotniego wywiadu Wojtunika w TVN 24. Były szef CBA powiedział wtedy m.in., że z kilku źródeł otrzymał informacje o spotkaniu w ośrodku szkoleniowo-konferencyjnym CBA w Lucieniu (woj. mazowieckie), podczas którego miały zapaść decyzje o masowym stosowaniu kontroli operacyjnej wobec przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych. Podsłuchy miałyby być zakładane na pięć dni – co zgodnie z prawem można zrobić bez kontroli sądu, jedynie za zgodą prokuratora generalnego.

Według zastępcy ministra koordynatora Wojtunik kolportuje kłamstwa i insynuacje. “Jednoznacznie dementujemy te rewelacje. Ani CBA, ani żadna inna służba specjalna nie inwigilowały opozycji” – oświadczył.

Żaryn przypomniał, że szef CBA płk Andrzej Stróżny kieruje tę sprawę do prokuratury, aby – jak tłumaczył – “sprawdziła, czy nie mamy do czynienia z popełnieniem przestępstwa z art. 212 kodeksu karnego, czyli z działaniem, które ma na celu deprecjonowanie, oczernianie instytucji państwa polskiego”.

O skierowaniu sprawy do prokuratury poinformował w poniedziałek minister koordynator służb specjalnych, szef MSWiA Mariusz Kamiński. “Dość kłamstw. Ani CBA, ani żadna inna podległa mi służba nie inwigilowała opozycji. W związku z tymi insynuacjami CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez P. Wojtunika przestępstwa z art. 212 KK” – napisał na platformie X (dawniej Twitter).

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij