Najnowsze wiadomości ze świata

Komedia po rosyjsku. Poborowi dostali „wyjątkową” niespodziankę

Podczas częściowej mobilizacji do rosyjskiej armii, władze nie uniknęły błędów i kompromitacji. I choć sam prezydent Putin zapowiadał, że więcej błędów nie będzie, to właśnie z powodu ich popełnienia poleciały już pierwsze głowy. Teraz internet obiegło nagranie niespodzianki jaką przygotowano dla poborowych.

Ogłoszona przez Putina częściowa mobilizacja odsłoniła kolejne problemy rosyjskich struktur. Świat obiegło wiele nagrań i wiadomości, które odsłaniają kompromitujące kulisy mobilizacji.

Problemy zaczynały się już na szczeblu organizacyjnym. Zdarzało się, że wezwania do wojska wysyłane były pod złe adresy, a osoby, które stawiały się przed komisją odsyłane były do domów, bowiem nie spełniały należytych warunków.

Do sieci trafiły też nagrania pokazujące „hojność” władzy względem poborowych. Nowi żołnierze nie otrzymywali potrzebnego wyposażenia. Nie zapewniono im także przeszkolenia wojskowego.

Zamiast przeszkolenia zorganizowano poborowym specjalny występ muzyczny. Kanał „Nexta” opublikował na Twitterze kompromitujące nagranie, pochodzące z Jekaterynburga. Na poborowych, którzy niebawem trafią na front czekała niespodzianka. Podczas apelu wystąpiła przed nimi kobieta w wojskowym nakryciu głowy, która wykonała rosyjską piosenkę. Niektórym z wojskowych występ przypadł do gustu, sądząc po ich tanecznych ruchach. Byli też angażowani przez wokalistkę, która podchodząc do nich z mikrofonem zachęcała do śpiewania.

Źródło: stefczyk.info/na podst.twitter Autor: MS
Fot. Twitter/Nexta

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij