Michał Kołodziejczak Najnowsze wiadomości z kraju

Kołodziejczak grozi prezydentowi Trybunałem. Mazurek zadał mu jedno pytanie

Kołodziejczak grozi prezydentowi Trybunałem

Michał Kołodziejczak grozi prezydentowi Trybunałem. Jeden z nowo wybranych posłów Koalicji Obywatelskiej, był gościem na antenie RMF FM. Redaktor R. Mazurek dopytywał m. in. o to, czy lider Agrounii wciąż chce stawiać prezydenta Andrzeja Dudę przed Trybunałem Stanu.

– Ja jestem za tym, aby rozliczyć tych, którzy łamali i naciągali prawo – mówił Kołodziejczak.

Dziennikarz dopytywał, czy rząd Tuska zrealizuje 22. ze 100 obietnic na pierwsze 100 dni rządów.

W punkcie tym napisano, że „łamanie konstytucji i praworządności będzie szybko rozliczone i osądzone”. W tym celu KO chce postawić przed Trybunałem Stanu m.in. prezydenta Andrzeja Dudę.

– Jeżeli jest taki konkret, to powinien on być dochowany i Andrzej Duda powinien być postawiony przed TS po tym, co wyczynia się w ostatnich latach. Ja jestem za tym, aby tych, którzy łamali i naciągali prawo, rozliczyć – stwierdził lider Agrounii.

Odnosząc się do tej kwestii, red. Mazurek zapytał nowego posła, czy wie czym jest Zgromadzenie Narodowe (obradujące wspólnie Sejm i Senat, które zbierają się w wypadkach określonych w konstytucji). Odpowiedź Kołodziejczaka okazała się… zdumiewająca.

Zobacz też:
Kolejna kość niezgody w opozycji? Kołodziejczak ostro reaguje na słowa Hołowni

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij