Najnowsze wiadomości ze świata

Koleżanka zepchnęła studenta do wody. Cudem uszedł z życiem

Student niemal stracił życie po tym, gdy koledzy wepchnęli go do wody. Jego rodzina twierdzi, że doskonale wiedzieli, że nie umie pływać.

Zdarzenie miało miejsce 14 kwietnia w mieście Farmerville w Luizjanie. 26-letni Christopher Gilbert bawił się ze znajomymi w jednej z tamtejszych restauracji, położonej nad brzegiem jeziora D’Arbonne. W pewnym momencie znalazł się pod wodą. Na nagraniu z miejsca zdarzenia widać, że jego znajomi nie próbują go ratować ani sprowadzić pomocy. Jedna z kobiet weszła do wody, ale szybko z niej wyszła.

Życie uratował mu Dawson Foust. Nie miał nic wspólnego z jego grupą, ale tego dnia był w tej restauracji na obiedzie. Widząc, co się dzieje, rzucił się do wody i wyciągnął go na brzeg. Jego znajomi powiedzieli jego matce, że sam do niej wpadł. Później jedna z kobiet przyznała, że zepchnęła go z mola. Tłumaczyła, że stało się to podczas niewinnych przepychanek.

Student spędził pod wodą ok. 10 minut. Gdy przywieziono go do szpitala, lekarze stwierdzili, że jest praktycznie w stanie śmierci mózgowej. Udało mu się jednak z tego wyjść. Prawnik jego rodziny poinformowała, że został już odpięty od maszyn podtrzymujących życie. Rozmawia ze swoją rodziną i je samodzielnie. Nadal jednak dochodzi do siebie, ma także problemy z pamięcią.

Jego rodzina planuje teraz pozwać do sądu restaurację, w której gościł. Twierdzi, że jej właściciele nie zabezpieczyli właściwie dostępu do wody, chociaż serwują alkohol. Chcą także, by policja aresztowała kobietę, która wepchnęła go do wody. Oskarżają policję o rasizm – ich zdaniem nie została jeszcze aresztowana, bo Gilbert jest czarnoskóry, a jego znajomi są biali. Nie wierzą także w to, że nie wiedzieli, że nie umie pływać – twierdzą, że cały czas sobie z tego żartował.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij