Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny transfer polityczny na linii KO-PSL. Szef ludowców o Ujazdowskim: „Potrafi postawić się złu”

Dotychczasowy senator KO Kazimierz Michał Ujazdowski dołączy do koła senatorów Koalicja Polska – PSL. To drugi w ostatnich dniach parlamentarzysta, który zamienia klub KO na PSL.

W ostatnim czasie szeregi KO opuściła m.in. eurodeputowana Róża Thun. Wcześniej, w maju Koalicja Obywatelska podjęła decyzję o wyrzuceniu z szeregów partii Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia. Pierwszy z nich pozostaje posłem niezrzeszonym, natomiast Raś w ostatnich dniach dołączył do klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej – PSL. Wówczas poseł  PSL Dariusz Klimczak poinformował na Twitterze, że dołączenie Rasia do ich klubu parlamentarnego, to dopiero początek.

Teraz kolejny polityk związany z Koalicją Obywatelską zdecydował się zmienić barwy parlamentarne. Kazimierz Michał Ujazdowski postanowił dołączyć do senackiego koła KP-PSL. O decyzji Ujazdowskiego poinformował we wtorek w programie Polsat News poseł Marek Biernacki. „Nie jest tajemnicą, że do nas przystąpi Kazimierz Michał Ujazdowski, tak samo Ireneusz Raś zgłosił akces do naszego klubu wyrzucony z klubu Platformy Obywatelskiej” – powiedział Biernacki.

Przejście Ujazdowskiego z KO do senackiego koła ludowców skomentował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. „Witamy w gronie Koalicji Polskiej, jest to dla nas ogromny zaszczyt, dziękujemy za zaufanie; zrobimy wszystko, żebyśmy tworzyli najlepszą możliwą drużynę” – powiedział Kosiniak-Kamysz. Szef ludowców informując na wtorkowej konferencji prasowej o dołączeniu do senackiego koła KP-PSL dotychczasowego senatora KO podkreślił, że pokazał on, iż potrafi postawić się złu.

Ujazdowski powiedział, że podjął decyzję o współpracy z Koalicją Polską dlatego, że „Polsce potrzebny jest silny, centrowy nurt opozycji”. „I potrzebna jest odwaga w przeprowadzeniu reformy państwa” – dodał. Senator podkreślił również, że „Polska powinnam być dobrym domem dla wierzących i niewierzących, dla wszystkich grup społecznych, zarówno dla tych, którzy chcą publicznie manifestować swoją wiarę, jak i dla wszelkich mniejszości”.

Żal z powodu odejścia senatora Ujazdowskiego z Koalicji Obywatelskiej wyraził poseł i były lider PO Grzegorz Schetyna. „Każde odejście z Koalicji Obywatelskiej przyjmuję z żalem. Żałuję, że nie wykorzystano doświadczenia Kazimierza Michała Ujazdowskiego” – ocenił Schetyna. Były szef PO podkreślił również, że Ujazdowski nie był członkiem Platformy Obywatelskiej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij