Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny transfer do ruchu Hołowni. Znana posłanka opuszcza szeregi Koalicji Obywatelskiej

Szeregi Koalicji Obywatelskiej opuszcza coraz więcej polityków na rzecz Polski 2050. Do ruchu Szymona Hołowni dołączyli już senator Jacek Bury czy posłanka Joanna Mucha. Teraz w ich śladu poszła również Paulina Hennig-Kloska, która porzuciła Nowoczesną.

Polska 2050 w poniedziałek rano poinformowała o zasileniu jej szeregów przez czterech nowych członków. Są nimi: posłanka Paulina Hennig-Kloska (wcześniej Koalicja Obywatelska), szczecińska radna Edyta Łongiewska-Wijas (do tej pory niezrzeszona), a także prof. Tomasz Sójka z Poznania oraz adwokat Patrycja Borkowska z Łodzi.

Szczególnie znaczący jest transfer Hennig-Kloski, gdyż jednym z najważniejszych obecnych celów dla Szymona Hołowni jest powołanie koła poselskiego jego ugrupowania. Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050 stwierdziło również, iż zakończenie realizacji tego celu powinno nastąpić pod koniec tego tygodnia.

Jest to tym samym kolejne porzucenie Koalicji Obywatelskiej na rzecz ruchu byłego prezentera TVN. Wcześniej na podobne kroki zdecydował się senator Jacek Bury oraz posłanka Joanna Mucha, a o kolejnych transferach z ugrupowania Borysa Budki coraz głośniej słychać na korytarzach sejmowych. Wymienia się przede wszystkim nazwiska Tomasz Zimocha, Klaudii Jachiry czy Franciszka Starczewskiego.

Okazuje się również, iż odejście Hennig-Kloski zostało przyjęty z dość dużym zaskoczeniem w samej Nowoczesnej. Jeszcze kilka dni temu Katarzyna Lubnauer zdementowała doniesienia portalu Interia o przejściu posłanki do ruchu Hołowni. Dziś przewodniczący partii Adam Szłapka sam niedowierzał, gdy rano otrzymywał pismo od posłanki na temat jej rezygnacji z członkostwa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij