Najnowsze wiadomości ze świata

Kolejny strajk kierowców. 120 polskich ciężarówek stoi na parkingach Graefenhausen i Pfungstadt; chodzi o wynagrodzenia

120 polskich ciężarówek stoi na parkingach Graefenhausen i Pfungstadt. Już we wtorek było o 30 ciężarówek więcej niż podczas strajku wiosną. Rzecznik komendy policji w południowej Hesji mówił o 120 w środę rano. Kierowcy od trzech miesięcy nie otrzymali wynagrodzenia od polskiego spedytora – pisze portal dziennika “Bild”.

Od marca do końca kwietnia około 60 uzbeckich i gruzińskich kierowców firmy Mazur parkowało swoje ciężarówki na postoju autostradzie na A5, domagając się zaległych pensji. “Widzieli tylko jedną możliwość: strajk!” – pisze “Bild”.

7 kwietnia sytuacja groziła eskalacją. Spedytor przyjechał z “Patrolem” osławionego “prywatnego detektywa” Krzysztofa Rutkowskiego, najwyraźniej w celu zastraszenia kierowców, przypomina “Bild”. Ale kierowcy ciężarówek nie dali się zastraszyć i pozostali nieugięci, dopóki szef firmy nie obiecał im łącznie 100 000 euro zaległego wynagrodzenia.

Teraz kierowcy ciężarówek wrócili, ponieważ znowu nie dostają pieniędzy. Tym razem jedna trzecia wszystkich ciężarówek należących do polskiego spedytora znajduje się w Hesji – czytamy.

We wtorek policja musiała zamknąć drogi dojazdowe do parkingu w strefie serwisowej Graefenhausen, ponieważ nie ma już miejsc parkingowych dla ciężarówek – jest całkowicie przepełniona – informuje “Bild”.

Źródło: (PAP) Autor: bml/ kgod/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij