Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych poinformowało o kolejnym incydencie, który miał miejsce na granicy z Białorusią. Tym razem uszkodzono wojskowy pojazd.

Pilnujący granicy żołnierze niemal codziennie muszą mierzyć się z agresją ze strony nielegalnych imigrantów, którzy próbują dostać się do naszego kraju. Regularnie dochodzi do ataków na nich. DGRSZ poinformowało w komunikacie, że w piątek miał miejsce kolejny.

Tym razem uszkodzono jeden z wojskowych pojazdów. “W rejonie Dubicz Cerkiewnych, karetka wojskowa została uszkodzona ciężkim przedmiotem, który został rzucony przez niezidentyfikowaną osobę z terytorium Białorusi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń” – poinformowano w komunikacie.

Tylko w czwartek odnotowano sto prób nielegalnego przekroczenia granicy. DGRSZ poinformowało, że w kierunku polskich patroli rzucano kamieniami i konarami drzew. Trzy osoby zostały zatrzymane za pomocnictwo. Dzień wcześniej prób przedarcia się przez granicę było 150.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Artur Reszko

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij