Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny dziennikarz pobity przez zwolenników aborcji. “Popychano mnie, szarpano i próbowano przewrócić”

Dziennikarz publicznego Radia Poznań został zaatakowany przez grupę mężczyzn podczas czwartkowej demonstracji przeciwników decyzji TK ws. dopuszczalności aborcji. Stacja podała, że jej reporterowi uniemożliwiono rejestrowanie przebiegu zgromadzenia w centrum Poznania. To kolejny pracownik mediów zaatakowany przez bojówkarzy.

Według relacji poznańskiego radia, reportera zaatakowała na pl. Wolności grupka zamaskowanych mężczyzn związanych z anarchistyczną grupą Freedom Fighters; mieli oni wypchnąć dziennikarza z tłumu, uniemożliwiając mu rejestrację przebiegu manifestacji. Atakujący krzyczeli, że jest on “dziennikarzem reżimowego radia”.

“Grupa Freedom Fighters, która zaatakowała naszego reportera, związana jest ze skłotem Rozbrat, gdzie trenują sztuki walki. Podczas ataku nikt z tłumu nie zareagował na agresywne zachowania mężczyzn” – podało poznańskie radio.

– Na poznańskim Strajku Kobiet zostałem zaatakowany i wypchnięty z demonstracji. Byłem w pracy, aby zrelacjonować wydarzenie. Popychano mnie, szarpano i próbowano przewrócić. “Miłość, wolność, tolerancja!” – napisał na Twitterze zaatakowany przez bojówkarzy dziennikarz.

Zaatakowanemu dziennikarzowi pomocy prawnej udzielą prawnicy Instytutu Ordo Iuris:

– Prawnicy Instytutu @OrdoIuris  są już w kontakcie z pobitym wczoraj na proaborcyjnej demonstracji dziennikarzem @RadioPoznanSA  Hubertem Jachem. Jeszcze dzisiaj powinno zostać złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. W demokratycznym państwie nie ma miejsca na przemoc – poinformował na Twitterze dr Tymoteusz Zych.

To nie pierwszy atak agresji zwolenników aborcji wobec przedstawicieli mediów. Dzień wcześniej w Warszawie dziennikarka i operator redakcji “Media Narodowe” zostali zaatakowani przez uczestników protestu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Zgłosili policji napaść i kradzież ich sprzętu.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij