Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny Dreamliner z problemami. Samolot musiał zawrócić do Warszawy

Dreamliner PLL LOT, który w niedzielę wyleciał z Lotniska Chopina do Zanzibaru z powodu usterki został zawrócony na Lotnisko Chopina – poinformował PAP rzecznik LOT Krzysztof Moczulski. Dodał, że po usunięciu usterki samolot kontynuuje rejs do Zanzibaru

Jak poinformował Moczulski, samolot został zawrócony znad Bułgarii, a powodem była usterka wskazania instalacji przeciwoblodzeniowej. Dodał, że po usprawnieniu ten sam samolot kontynuuje rejs.

Wcześniej, w sobotę z powodu usterki zapasowego tzw. sztucznego horyzontu na Lotnisko Chopina został zawrócony Dreamliner lecący do Nowego Jorku. Maszynę zawrócono nad Morzem Bałtyckim, w pobliżu Szwecji.

Pasażerowie tego samolotu jeszcze tego samego dnia mieli odlecieć do USA, ale agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. “W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia” – mówił rzecznik.

W niedzielę Moczulski przekazał PAP, że “finalnie rejs został skasowany, a dzisiejszy zamieniony na większego Dreamlinera”. Zgodnie z rozkładem odlot z Warszawy na lotnisko JFK ma się odbyć o godz. 16.50.

Źródło: PAP Autor: Marcin Chomiuk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij