Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny bulwersujący wpis o Straży Granicznej. Będzie doniesienie do prokuratury

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, organizacja, która złożyła do prokuratury doniesienia w sprawie Barbary Kurdej-Szatan, Piotra Zelta czy Władysława Frasyniuka, zapowiada także skargę w sprawie wpisu socjologa Jakuba Bierzyńskiego, który miał zaatakować Straż Graniczną słowami “mordercy zostaną osadzeni”.

Jakub Bierzyński zamieścił na Twitterze wpis następującej treści: “Mordercy z SG zostaną osądzeni. Także za zhańbienie własnego munduru. To przestępstwo hańbi nie nazwanie przestępcy w mundurze przestępcą. Mundur nie zwalnia z odpowiedzialności. Wręcz odwrotnie zobowiązuje. Dlatego przestępcy w mundurach powinni dostać maksymalne wyroki za umyślne spowodowanie śmierci”.

Na te słowa zareagował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, który złożył już ok. 40 doniesień do prokuratury w sprawie wypowiedzi dotyczących funkcjonariuszy na granicy.

“Na naszej granicy toczy się wojna, wojna hybrydowa. Funkcjonariusze, którzy są na pierwszej linii są jak żołnierze, który bronią ojczyzny” – powiedział PAP szef OMA i działacz Solidarnej Polski Dariusz Matecki. Dlatego Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zamierza złożyć doniesienie i tym razem.

“Obojętność sędziów i prokuratorów niższego stopnia w sprawach dotychczas zgłoszonych jest trochę zniechęcająca” – powiedział Matecki, nawiązują m.in. do umorzenia postępowania wobec Barbary Kurdej-Szatan w podobnej sprawie. Dodał, że choć OMA był autorem doniesienia, odmówiono mu udziału w sprawie jako organizacji społecznej. Mimo to organizacja – jak zadeklarował Matecki – chce uruchomić procedury prawne także wobec Jakuba Bierzyńskiego.

Źródło: PAP Autor: Luiza Łuniewska
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij