Najnowsze wiadomości ze świata

Kolejny atak w Niemczech. Nożownik rzucił się na przechodniów

We Frankfurcie doszło do ataku na przechodniów. Sprawcę zatrzymała policja.

Lokalne media informują, że do ataku doszło ok. 9 rano przy głównym dworcu kolejowym dzielnicy Bahnhofsviertel. Portal Hessenschau poinformował powołując się na źródła w policji, że zamachowiec zranił cztery osoby, z czego trzy ciężko. Przewieziono ich do pobliskich szpitali.

Frankfurcka policja poinformowała, że sprawca został szybko zatrzymany i nie ma już niebezpieczeństwa. Miejsce ataku zostało zabezpieczone przez policję, pracują tam technicy kryminalistyczni. Policjanci sprawdzają też nagrania z monitoringu, w śledztwie mieli też użyć drona.

Na razie niejasne są motywy tego ataku. Świadkowie twierdzą, że mężczyzna rzucił się na przypadkowe ofiary, ale policja na razie nie wyklucza, że mógł znać ofiary. Istnieje też podejrzenie, że był pod wpływem narkotyków – dzielnica w której doszło do ataku „słynie” z wielkiej aktywności dilerów.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie PAP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/PEDRO DE OLIVEIRA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij