Straż Graniczna Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny atak na polskich żołnierzy na granicy Polski z Białorusią! Dwóch rannych trafiło do szpitala

Dwóch żołnierzy zostało zaatakowanych podczas pełnienia służby na granicy polsko-białoruskiej. Ranni, z urazami twarzy, trafili do szpitala. 

– Dwaj żołnierze pełniący służbę na granicy polsko-białoruskiej zostali ranni i trafili do szpitala. Zostali oni zaatakowani przez grupę migrantów. Obaj doznali urazu twarzy – mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową Michał Bura z zespołu prasowego Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Agresywni cudzoziemcy, znajdujący się za techniczną barierą, kilkukrotnie zaatakowali polskie służby. W wyniku agresywnych zachowań poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy, których przewieziono do szpitala – informował starszy chorąży Michał Bura.

Oficer dodawał, że migranci byli uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia, którymi zaatakowali polskie wojsko. Dwóch żołnierzy, którzy doznali urazów twarzy, otrzymało pomoc chirurgiczną i jeszcze w środę opuściło szpital. Dlaczego o sytuacji, która zdarzyła się w środę, tj. 29 maja br., przedstawiciele Straży Granicznej poinformowali dopiero po dwóch dobach?

Czy miało to związek z wizytą premiera Donalda Tuska  i szefa MON-u na granicy? Tego nie wiemy. Zastanawiające jest jednak 48-godzinne milczenie służb w tej sprawie. Równie zaskakujący jest komunikat wydany przez MON, który informuje, że… “dziś żaden z żołnierzy #WojskoPolskie🇵🇱 pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej nie został ranny” (tj. 31 maja br.).

– Informacje pojawiające się w mediach o tym, że dziś zaatakowani i poszkodowani zostali polscy żołnierze pełniący służbę na granicy, są nieprawdziwe – precyzuje MON w swoim komunikacie. Dlaczego jednak o całej sprawie nie poinformowano w dniu zdarzenia?

Źródło: Stefczyk.info za PAP Autor: red
Fot. za X/@Straz_Graniczna

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij