Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejny akt bezprawia? Hołownia wydał postanowienia w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatów M.Kamińskiego i M.Wąsika

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wydał w czwartek postanowienia w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Informację przekazano na sejmowym profilu na platformie X.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie, orzekając w II instancji, wymierzył prawomocnie kary po dwa lata więzienia dla Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, po roku więzienia dla dwóch pozostałych b. szefów CBA za działania operacyjne podczas “afery gruntowej”.

“Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wydał postanowienia w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Odpowiednia korespondencja została również wysłana do prezydenta Andrzeja Dudy” – podano na platformie X (dawniej Twitter).

Prezydent Andrzej Duda w piśmie do marszałka wskazywał wcześniej, że na skutek zastosowania prawa łaski wobec Kamińskiego i Wąsika nie zachodzą przesłanki do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu.

Źródło: PAP Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij