Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejni posłowie od Kukiza dołączą do PiS?

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber pytany w Radiu Plus o doniesienia PAP, która informuje o rozmowach PiS z posłami K’15, mówi „Rząd ma poparcie większości parlamentarnej co było widać także podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, nikt nie jest w żadnej desperacji. Jeżeli jednak są osoby, które chcą rozmawiać o dołączeniu do naszego obozu to zawsze jest w jakimś stopniu możliwe. A jeżeli by Pan pytał do kogo jest mi najbliżej to wskazałbym też tez grupę.

-(Radio Plus) Czyli grupę Kukiz ‘15 w ramach Koalicji Polskiej?

-(ŁS) Tak, tak. Nie wiem jednak czy taka jest intencja po stronie Pawła Kukiza i jego kolegów. Nic nie wiem o tym żeby trwały jakiekolwiek targi na ten ttemat.”

Ile osób przy wigilijnym stole? Domownicy +5.

Minister Łukasz Schreiber mówił też w Sednie Sprawy jak rozumie przepisy dotyczące imprez i spotkań rodzinnych, które znajdują się w projekcie konsultowanego rozporządzenia „Pięć plus domownicy. Niezależnie od tego ilu jest domowników. Taka jest chęć rządu. Staramy się w tym wszystkim patrzeć racjonalnie. Można byłoby określić, że nikt nie ma prawa i taki zapis byłby pewnie zlekceważony. Tu jest propozycja, zalecenie, bo przecież w Wigilię nie będzie chodziła żadna armia ludzi i sprawdzała. Staramy się przekazać to, że takie spotkania, rodzinne, czy znajomych to jest największy pas transmisyjny koronawirusa. Trudno wydać w akcie prawnym absolutny zakaz żeby jedna osoba przyszła do drugiej do mieszkania, więc to próba znalezienia jakiejś rozsądnej drogi. Wierzę też, że spora część Polaków chciałaby żyć zgodnie z prawem, nie chciałaby go łamać.”

Poniżej link do pełnej wersji audio i wideo wywiadu:

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij