Najnowsze wiadomości ze świata

Kolejne państwo zaostrza środki w walce z koronawirusem. Wprowadzono całkowity lockdown

Rząd Austrii planuje wprowadzić od wtorku całkowity lockdown na terenie całego kraju – pisze agencja Reuters. W sobotę w godzinach popołudniowych o szczegółach kolejnych obostrzeń ma poinformować kanclerz Sebastian Kurz.

Zgodnie z rządowym planem lockdown ma trwać do 6 grudnia, a w tym czasie godzina policyjna, obowiązująca obecnie od 20:00 – 6:00, rozszerzona zostanie na całą dobę. Wychodzić z domu będzie można jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Zamknięte mają zostać wszystkie sklepy, których działalność nie jest nieodzowna, nauka w szkołach całkowicie będzie odbywać się zdalnie.

Mimo wprowadzenia pod koniec października częściowego lockdownu, w ramach którego zamknięto między innymi restauracje, kawiarnie, muzea i teatry, liczba nowych zakażeń w Austrii stale rośnie. Rząd od kilku tygodni znajduje się pod rosnącą presją, by znacznie zaostrzyć obowiązujące obostrzenia.

W piątek austriackie MSW poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie 9586 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu minionej doby, co zwiększyło ich łączną liczbę od początku pandemii w tym kraju do 191 228.

Źródło: PAP Autor: zm/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij