Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejne kłamstwo Tuska? Ponoć wojewodowie już szykują miejsca dla migrantów

Urzędy Wojewódzkie już szykują pisma do samorządów, żeby sprawdzić ich gotowość na przyjmowanie migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu – alarmują politycy PiS. Przybysze relokowani do Polski na mocy przyjętego przez rząd PO, Trzeciej Drogi i Lewicy paktu migracyjnego trafią przede wszystkim do miast powiatowych?

– W 2015 wojewodowie wysyłali do samorządów pytania o możliwość ulokowania na ich terenie imigrantów. Część tych związanych z PO odpowiadała pozytywnie. Mamy informacje, że podobne pisma są przygotowywane w tej chwili w urzędach wojewódzkich, by sprawdzić możliwość tworzenia obozów dla migrantów – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej europoseł PiS Adam Bielan. – Nie miejmy złudzeń, te obozy – na przykładzie mojego województwa – powstawały w Wilanowie czy na Żoliborzu, one będą powstawały w takich miastach jak Radom, Ciechanów, Ostrołęka czy Siedlce. Donald Tusk już odgrodził się od obywateli drutem kolczastym – on będzie bezpieczny, ale my zapłacimy ogromnym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa – powiedział Bielan.

Po oddaniu władzy przez PiS, gdy do władzy doszedł Donald Tusk, nastąpiła zgoda i ten pakt obowiązuje w Unii Europejskiej. Dzisiaj jedyną drogą, żeby go zablokować, jest zaskarżenie tego dokumentu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i jeszcze raz z tego miejsca apelujemy o to, żeby polski rząd pakt migracyjny pilnie zaskarżył do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – dodał polityk PiS.

Jeżeli nie będziemy chcieli przyjmować tych nielegalnych migrantów, to będziemy płacić gigantyczny podatek migracyjny. Bardzo często pojawia się nieprawdziwa kwota w Polsce, kwota 20 tys. euro. My wiemy, że w zeszłym roku szacunki urzędników w Komisji Europejskiej wynosiły 47 tys. euro – stwierdził Bielan.

Jak te przedstawione przez Adama Bielana fakty mają się do zapewnień Donalda Tuska, że Polska nie przyjmie uchodźców? Czy premier okaże się prawdomówny jak zawsze?

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij