Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejna ofiara karkonoskiej “rynny śmierci”. Mężczyzna ześlizgnął się ze szczytu

W sobotę ok. godz. 13 turysta z Czech ześlizgnął się ze szczytu Śnieżki tzw. “rynną śmierci”. Musieli interweniować ratownicy GOPR. Mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany helikopterem do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 13. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali poinformowani o mężczyźnie, który ześlizgnął się ze szczytu Śnieżki.

“Czeski turysta z samej góry, z wierzchołka Śnieżki zsunął się w rejonie +rynny śmierci+. Przejechał dość spory kawałek po śniegu. W stanie ciężkim został zabrany śmigłowcem do Czech do szpitala” – powiedział PAP dyżurny GOPR.

W akcji brali udział polscy i czescy ratownicy. Nie wiadomo, w jakim stanie jest ranny turysta.

Kocioł Łomniczki to jeden z karkonoskich kotłów polodowcowych. Ze szczytu Śnieżki prowadzi do niego czerwony szlak, który zimą jest zamykany ze względu na oblodzenie i zagrożenie lawinowe. Miejsce owiane jest złą sławą, stąd potoczna nazwa “rynna śmierci”.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij