Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejna kompromitacja nowego ministra sprawiedliwości. “Uważam, że uchwała jest niewystarczająca”

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar, który niedawno z rozbrajającą szczerością przyznał, że ekipa rządząca nie miała planu na przejęcie TVP i dlatego wybrała wejście na rympał, tym razem wypowiedział się o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym. W rozmowie z dziennikarzami “Newsweeka” uznał, że tym razem… uchwała w tej sprawie jest niewystarczająca.

Newsweek zapytał ministra Bodnara, co zrobi z Trybunałem Konstytucyjnym. “Wystarczy uchwała Sejmu?” – dociekał tygodnik.

– Uważam, że uchwała jest niewystarczająca, ale na tym etapie nie mogę powiedzieć więcej. Na razie każde orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jest publikowane w Dzienniku Ustaw z adnotacją, że wyroki zostały wydane z naruszeniem podstawowej zasady dotyczącej wyboru sędziów, bo w składzie obecnego TK zasiada osoba nieuprawniona, więc jest on organem pozbawionym konstytucyjnych cech” – odpowiedział Bodnar.

Tygodnik dopytywał, jak pozbawić Julię Przyłębską instrumentu, “który wykorzystuje wyłącznie partyjnie”?

“Chciałbym zapewnić, że będą to bardzo dojrzałe i odpowiedzialne decyzje” – powiedział minister sprawiedliwości.

Źródło: Stefczyk.info za PAP Autor: red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij