Najnowsze wiadomości ze świata

Kolejna katastrofa lotnicza w Rosji. Ił-76 zapalił się w powietrzu

W Rosji  doszło do kolejnej katastrofy lotniczej. Transportowy Ił-76 zapalił się w powietrzu.

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, które wykonano w rosyjskim mieście Iwanowo, 250 km na północny wschód od Moskwy. Widać na nim lecącego na coraz mniejszej wysokości transportowego Iła-76. Jeden z silników maszyny płonie. Nagranie urywa się, gdy maszyna chowa się za dachem budynku, a na jego drugiej części widać chmurę dymu unoszącą się nad lasem.

Inne nagrania też pokazują miejsce katastrofy. Znany profil OSINTowy NOELREPORTS poinformował, że Ił rozbił się o las w odległości 2-3 km od lotniska. Z ich wstępnych informacji wynika, że na pokładzie było 12 Rosjan.

Na razie niewiele więcej wiadomo. Ministerstwo Obrony Rosji przyznało jednak, że doszło do katastrofy, której powodem był zapłon silnika. Miała miejsce podczas zaplanowanego lotu. Na pokładzie maszyny miało być ośmiu członków załogi i siedmiu pasażerów, wszyscy zginęli.

To już kolejny taki incydent w Rosji. W zeszłym miesiącu inny Ił-76 rozbił się w obwodzie biełgorodzkim. Nagrania wskazują, że został zestrzelony rakietą, ale nie wiadomo, czy odpalili ją Ukraińcy czy, przez pomyłkę, Rosjanie. Od początku wojny Rosja przyznała się do utraty sześciu z 119 Iłów-76, ale faktyczna liczba może być większa.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij