Najnowsze wiadomości ze świata

Kolejna eksplozja na Moście Krymskim. Zawaliło się jedno przęsło

W nocy doszło do kolejnej eksplozji na Moście Krymskim. Co najmniej jedna nitka drogowa jest zniszczona.

Most Kerczeński, zwany powszechnie Mostem Krymskim, to otwarty w 2018 roku most, który łączy okupowany Krym z Rosją. Jest kluczowym obiektem w rosyjskim łańcuchu logistycznym, który zaopatruje ich siły na Ukrainie. Jest również bardzo silnie chroniony, Rosjanie wykorzystują do tego nawet tresowane delfiny.

W poniedziałek rano gauleiter Krymu Sergiej Aksjonow poinformował, że na 145. filarze mostu doszło do „sytuacji nadzwyczajnej”. Ruch po nim został wstrzymany, ale obiecał, że jeszcze dzisiaj ruszą znów pociągi. Wstrzymano też kursy promu do Kubania. Media donoszą, że ok. 3 nad ranem w okolicy usłyszano silną eksplozję. Nagrania pokazują, że jedna z nitek drogowych jest mocno uszkodzona. Na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest druga. Dwie osoby miały stracić na nim życie.

https://twitter.com/region776/status/1680831230621913089?s=20

Rosyjskie kanały na Telegramie informują, że most został zniszczony przez Ukraińców przy pomocy dronów morskich. To już drugi atak na ten most – 8 października uszkodziła go eksplozja ciężarówki. Strona ukraińska na razie nie przyznaje się do tego ataku, ale do poprzedniego przyznali się dopiero w tym miesiącu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot. Rosavtodor.ru, CC BY-SA 4.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij