Najnowsze wiadomości z kraju

Kolejna demonstracja antyreligijnego hejtu. W Gdańsku zdewastowano wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II

Policja ustala okoliczności uszkodzenia wystawy papieskiej, która została otwarta w marcu br. przed siedzibą NSZZ “Solidarność” w Gdańsku. Do dewastacji wystawy doszło w nocy, z poniedziałku na wtorek. Informację o dewastacji wystawy o Janie Pawle II podały lokalne media i Tygodnik Solidarność.

– Wandale! W nocy z poniedziałku na wtorek grupa młodych osób dokonała aktu wandalizmu, niszcząc wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. „Ty nas obudziłeś, My Cię obronimy”, postawioną w Gdańsku przed siedzibą “Solidarności”. Sprawa jest już zgłoszona na policję, a my publikujemy zapis z monitoringu – informuje na Twitterze Tygodnik Solidarność. 

W marcu przed budynkiem Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” w Gdańsku otwarta została wystawa dokumentująca relacje “Solidarności” z Janem Pawłem II. To reakcja związkowców wz. z materiałami dziennikarskimi, jak mówili przedstawiciele “S”, szkalującymi dobre imię papieża Polaka.

Na gmachu Komisji Krajowej “Solidarności” zawisł też baner ze zdjęciem papieża i hasłem: “Ty nas obudziłeś, my cię obronimy”.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski potwierdził, że policja zajęła się sprawą po doniesieniach medialnych.

 

 

Źródło: Stefczyk.info za Tysol.PL/PAP Autor: red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij