Najnowsze wiadomości ze świata

Kolejna awaria Boeinga. Podczas startu urwała się osłona silnika

Pasażerowie Boeninga 737-800 przeżyli chwile grozy na pokładzie. Podczas startu urwała się osłona silnika.

Zdarzenie miało miejsce w Denver w stanie Kolorado. Boeing 737-800 linii Southwest Airlines miał lecieć do Houston w Teksasie. Podczas startu pasażerowie usłyszeli głośny huk. Jak się okazało, osłona jednego z silników oderwała się podczas startu i uderzyła w rozłożone klapy na skrzydle.

Kiedy załoga się o tym dowiedziała, było już za późno, by przerwać procedurę startu. Samolot wystartował, zatoczył krąg nad lotniskiem, i wylądował. Na szczęście lądowanie było udane i nikt nie odniósł obrażeń. Pasażerowie polecieli później do Houston na pokładzie innej maszyny.

To już kolejny incydent z udziałem samolotu produkcji Boeinga. Firma ta, potentat na rynku samolotów pasażerskich, jest od jakiegoś czasu oskarżana o problemy z kontrolą jakości. Na razie nie wiadomo jednak, czy to jej wina – wielu ekspertów podejrzewa, że do urwania osłony doszło, bo obsługa naziemna zamknęła ją w nieprawidłowy sposób przed startem. Firma na razie odmawia komentarzy w tej sprawie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Al Jazeera Autor: WM
Fot. Tomás Del Coro

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij