karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Kobieta ukradła policjantowi radiowóz, spowodowała nim śmiertelny wypadek

33-letnia kobieta ukradła radiowóz policjantowi, który próbował ją zatrzymać. Podczas pościgu zderzyła się z innymi samochodami.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w mieście Silver Springs na Florydzie. Policja dostała zgłoszenie, że 33-letnia Kendra Boone ukradła w sklepie kluczyki od auta starszego klienta. Ok. 14 zastępca szeryfa Chris Witte pojawił się na miejscu. Spotkał ją w pobliżu samochodu, który próbowała ukraść.

Witte wysiadł z radiowozu nie gasząc jego silnika. Kazał jej przejść na jego tył. Zamiast tego kobieta wskoczyła do środka przez otwarte okno pasażera, usiadła za kierownicą i odjechała z parkingu.
Witte zaczął ją gonić i udało mu się otworzyć drzwi do radiowozu, ale kobiecie udało się uciec. Wkrótce potem na miejscu pojawili się inni funkcjonariusze, którzy rozpoczęli pościg. Boone jechała bardzo szybko, momentami przekraczając 150 km/h, po drodze East Highway 40.

W pewnym momencie kobieta wyprzedziła poboczem ciężarówkę. Gdy próbowała znów zjechać na drogę, straciła panowanie nad kierownicą. Wpadła na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z czarnym pickupem.

Gdy policja dotarła na miejsce wypadku, Boone i trzech pasażerów pickupa było nieprzytomnych. Dwoje z nich, 73-letni kierowca i 72-letnia pasażerka, zginęło na miejscu. Trzeci pasażer trafił do szpitala w stanie krytycznym. Życie straciła także sama Boone.

Boone niedawno została zwolniona z więzienia i miała bardzo długą kartotekę kryminalną. Była oskarżona o 13 przestępstw i 9 wykroczeń. W 2002 roku sąd w hrabstwie Marion skazał ją na 2 lata więzienia. W tym samym czasie skazano ją w hrabstwie Orange, ale sąd zdecydował, że może odsiadywać te wyroki równocześnie – gdyby podjął decyzję, że będzie je odsiadywać po sobie, dalej byłaby w więzieniu. „Jeśli ta osoba byłaby w więzieniu, nie mielibyśmy dwóch martwych niewinnych osób” – skomentował na konferencji prasowej szeryf Billy Woods – „Ją mam w d**ie”. Dodał, że jego zdaniem funkcjonariusz, któremu ukradła radiowóz, nie popełnił błędu zostawiając włączony silnik.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Utknęli na bezludnej wyspie. Uratowały ich liście palmy

0 0

Do ziemi zbliżają się dwie duże asteroidy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij