Najnowsze wiadomości ze świata

Kobieta, która oskarżała Bidena o molestowanie, uciekła do Rosji. Wystąpiła z rosyjskim szpiegiem

Tara Reade, która zasłynęła oskarżeniami o molestowanie wobec prezydenta Joe Bidena, uciekła do Rosji. Wystąpiła w telewizji wspólnie z skazaną za szpiegostwo Marią Butiną.

O Reade zrobiło się głośno w marcu 2020 roku. W trakcie kampanii wyborczej stwierdziła, że Biden miał dokonać na niej napaści seksualnej w 1993 roku, kiedy pracowała jako asystentka w jego biurze senackim. Podczas wywiadu stwierdziła, że Biden pchnął ją na ścianę, pocałował ją, włożył jej rękę pod spódnicę i spytał, czy chce iść gdzie indziej. Kiedy się wyrwała, Biden miał wyglądać na zaskoczonego i powiedzieć jej, że myślał, że go lubi. Twierdziła też, że po tym incydencie odbierano jej kolejne obowiązki, a w końcu powiedziano jej, że ma sobie znaleźć inną pracę, ale nikt nie chciał jej zatrudnić.

O jej świadectwie zrobiło się bardzo głośno. Kilka innych kobiet oskarżało Bidena o to, że ich dotykał lub całował, ale w sposób, który można tłumaczyć inaczej, niż molestowaniem. Szybko jednak zauważono, że w historii Reade są dziury. Okazało się na przykład, że w swoich mediach społecznościowych wielokrotnie chwaliła Bidena, w tym za to, co robi dla ofiar molestowania. Przyłapano ją również na kłamstwie co do jej wykształcenia. Wyszło też na jaw, że w złożonej w 1993 roku skardze stwierdziła, że czuła się niezręcznie przez komplementy Bidena i jego prośbę, aby serwowała drinki na senackiej imprezie, ale nie wspomniała nic o molestowaniu. Mimo tego regularnie gościła w mediach i napisano o niej wiele artykułów, niewiele też brakło, aby Kongres poprosił ją o złożenie zeznań.

Teraz Reade udzieliła wywiadu propagandowemu portalowi Sputnik, w którym wyznała, że uciekła do Rosji. Powiedziała, że przyleciała do tego kraju jako turystka, ale po przylocie po raz pierwszy poczuła się bezpiecznie, a w USA miano jej grozić więzieniem lub śmiercią. Dodała, że w przeciwieństwie do wielu Amerykanów, zawsze kochała Rosję, a teraz jej największym marzeniem jest poproszenie Putina o obywatelstwo.

Co ciekawe, Reade udzieliła tego wywiadu w towarzystwie Marii Butiny. Butina została aresztowana w 2018 roku w Waszyngtonie i oskarżona o to, że pracowała jako lobbystka na rzecz Rosji bez koniecznej rejestracji, chociaż krążyły plotki, że jest podejrzewana o szpiegostwo. Przyznała się do winy i została skazana na 18 miesięcy więzienia. Wypuszczono ją w październiku 2019 i odesłano do Rosji, gdzie dwa lata później została posłem z list partii Putina.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij