Najnowsze wiadomości z kraju

Koalicja PO z Konfederacją możliwa? „Czasem mają ciekawe pomysły”

Cały czas zagadką pozostaje powyborczy scenariusz Konfederacji. Czy mimo zapewnień polityków tego ugrupowania o odrzuceniu koalicji z PiS czy PO, jednak dojdzie do porozumienia z partią Donalda Tuska? Rzecznik PO przyznał, że „czasem Konfederacji mają ciekawe pomysły”.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec, był gościem programu „Graffiti” na antenie Polsat News. Prowadzący pytał go m.in. o powyborczą koalicję z innymi partiami. Polityk przyznał, że jego ugrupowanie zastanawia się nad „każdym wariantem”.

Natomiast nie ma żadnych planów koalicji z kimkolwiek poza opozycją demokratyczną. To jest podstawowy, bazowy scenariusz – podkreślił.

Gdy dziennikarz zapytał o ewentualną koalicję z Konfederacją, Grabiec odparł, że nie wie co stanie się z tą formacją po wyborach.

 To jest obarczone tak wieloma znakami zapytania, że mówienie o tym jest bardziej wróżeniem z fusów, niż budowanie scenariuszy politycznych – dodał. Zaznaczył, że „czasem Konfederacji mają ciekawe pomysły”.

Chociażby dotyczące reformy podatkowej. W części przynajmniej, bo czasem one są szalone i oderwane od rzeczywistości – wymienił.

Zdaniem Grabca, jeśli Konfederacja nie wejdzie w koalicję z PiS, to „może uda się stworzyć chociażby rząd mniejszościowy”.

Pozwoli odsunąć PiS od tych narzędzi władzy, które są nadużywane – dodał rzecznik PO.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij