Najnowsze wiadomości z kraju

Kłótnia w rodzinie? Kina Helios kończą współpracę z “Gazetą Wyborczą”

Kina sieci Helios, należącej do spółki Agora, zerwały umowę z “Gazetą Wyborczą” – podaje portal Press.pl.

Za końcem współpracy opowiedział się cały zarząd Helios SA. Powodem takiej decyzji miała być wypowiedź Adama Michnika z 24 czerwca bieżącego roku, który oskarżał reklamodawców o wywieranie nacisków ws. recenzji filmów.

-Zarząd Helios ustala odstąpienie od wszelkich form współpracy reklamowej, w tym barterowej, aby nie dochodziło do potencjalnych nacisków na “GW” ze strony Heliosa jako reklamodawcy – czytamy w oficjalnym komunikacie – W przypadku braku możliwości wypowiedzenia umów już funkcjonujących, odstąpienie od współpracy nastąpi z dniem wygaśnięcia tych umów.

Oprócz tego sieć kin zrezygnowała także ze współpracy w zakresie wymiany informacyjnej, w tym wywiadów oraz kampanii promocyjnej.

Z całej sytuacji nie jest zadowolony zastępca naczelnego “GW” Jarosław Kurski, który uważa ją za “smutną i niedobrą dla obu stron”, zwłaszcza w kontekście rozmów, które odbędą się pomiędzy władzami gazety, a Agorą. Dziennikarz wyraził nadzieje, że w najbliższym czasie Helios SA zmieni swoją decyzję ws. współpracy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Press.pl Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij