Najnowsze wiadomości z kraju

Kłopoty Marka Suskiego. Ringier Axel Springer Polska zamierza pozwać posła PiS

Portal Onet informuje, iż spółka Ringier Axel Springer Polska zamierza podjąć kroki prawne przeciwko Markowi Suskiemu. Wszystko przez dwa wpisy na Twitterze posła Prawa i Sprawiedliwości, które wywołały burze w mediach społecznościowych.

W piątek na Twitterze wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PiS pojawiły się dwa wpisy, w których polityk uderzył w portal Onet. W pierwszych z nich poseł stwierdził ironicznie, że “Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tradycję tego”.

Kiedyś egzekucje dziś ONET – napisał Suski, który po krótkim czasie postanowił usunąć.

Chwilę później zamieścił kolejny wpis, w którym poruszył kwestię radomskiej fabryki broni, krytykowanej w ostatnim czasie przez Onet. Chodzi o publikację, w której portal skrytykował karabiny “Grot”, które zdaniem dziennikarzy miały zawierać sporo wad konstrukcyjnych.

-12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku – napisał Suski.

https://twitter.com/mareksuski/status/1360248396418699268

Zdanie wydawcy portalu, spółki Ringier Axel Springer Polska, poseł PiS w ten sposób zrównał działania portalu Onet ze zbrodniami nazistowskimi. Dlatego też niemiecka spółka zamierza podjąć kroki prawne przeciwko Markowi Suskiemu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij