Najnowsze wiadomości z kraju

Kłopoty Joanny Muchy. Posłanka Polski 2050 może wkrótce zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej

Zgodnie z doniesieniami portalu TVP Info, do Prokuratury Krajowej wpłynął wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Joanny Muchy. Sprawa dotyczy słynnego koncertu Madonny na Stadionie Narodowym, organizowanego w 2012 roku, kiedy polityk pełniła funkcję ministra sportu.

Autorem wniosku jest Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która chce przedstawić posłance Polski 2050 zarzuty przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków służbowych podczas sprawowania przez nią funkcji ministra sportu oraz turystyki. Ówczesna polityk Platformy Obywatelskiej miała narazić Skarb Państwa na stratę co najmniej 4,7 milionów złotych w związku z organizacją koncertu Madonny, który w 2012 roku odbył się na Stadionie Narodowym.

Według śledczych Mucha miała przeznaczyć na realizację tego wydarzenia niecałe 6 milionów złotych, pochodzących z rezerwy celowej resortu, która była przeznaczona na zadania związane z upowszechnianiem sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także na organizacje Mistrzostw Europy w 2012 roku.

– Mucha wyraziła też zgodę, by Narodowe Centrum Sportu użyczyło prywatnej firmie pomieszczenia i powierzchnię Stadionu Narodowego na potrzeby koncertu Madonny, mimo że Centrum nie mogło prowadzić działalności innej niż związana z mistrzostwami w piłce nożnej ani nie zarządzało Stadionem po Euro 2012 – pisze portal TVP Info.

Wniosek trafił do Prokuratury Krajowej, a na jego podstawie Prokuratur Generalny Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałka Sejmu z prośbą o wyrażenie zgody na podciągnięcie do odpowiedzialności karnej Joanny Muchy i tym samym uchylenia jej immunitetu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij