Publicystyka

Powstańcy Warszawscy bronią LGBT w TVN? Korespondent TVP ujawnił prawdę

Za słowa, iż “LGBT to nie ludzie, lecz ideologia” poseł  Jacek Żalek został wyproszony z programu TVN24 przez redaktor Kolendę-Zaleską. W obronie dziennikarki mieli stanąć, według stacji TVN, Powstańcy Warszawscy, którzy wydali w tej sprawie oświadczenie. Do sprawy odniósł się korespondent TVP Cezary Gmyz, który ujawnił kim są cytowane przez TVN osoby.

“Powstańcy Warszawscy w obronie osób LGBT. Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych” – artykuł pod takim tytułem widnieje na stronie internetowej tvn24.pl. W tekście zostały przytoczone dwa oświadczenia – prezesa Związku Powstańców Warszawskich Zbigniewa Galperyna i prezesa Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego Rafała Szczepańskiego, którzy poparli Katarzynę Kolendę-Zaleską i bronili jej zachowania, jednocześnie wyrażając swoje wsparcie dla społeczności LGBT oraz dezaprobatę dla szerzenia mowy nienawiści wobec tęczowych środowisk.

Kim jednak są cytowani przez stację TVN Powstańcy? Kilka faktów ujawnił korespondent TVP Cezary Gmyz. “Powstańcy. A konkretnie to jeden, który został po wojnie konfidentem bezpieki. Drugi nie został odnotowany w bazie powstańców” – czytamy w poście dziennikarza na Twitterze.

Jak informuje portal TVP Info, Zbigniew Galperyn był w latach 1982-89 zarejestrowany przez Departament VI MSW jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Adam” w charakterze konsultanta. Głośno zrobiło się o nim w 2016 roku, kiedy atakował prezydenta Andrzeja Dudę oraz ówczesnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w sprawie lustracji generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, zarejestrowanego jako TW Zdzisławski.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij