Najnowsze wiadomości ze świata

Kim Jong Un wyruszył do Rosji

Południowokoreańskie media informują, że Kim Jong Un wyruszył na wizytę do Moskwy. Boi się latać, więc jedzie tam pociągiem.

Dziennik Chosun Ilbo poinformował, powołując się na anonimowe źródła w rządzie, że opancerzony pociąg Kima opuścił Pjongjang w niedzielny wieczór. Daty spotkania z Putinem jeszcze nie ujawniono, ale może do niego dojść już jutro. Agencja Yonhap i inne koreańskie media również o tym informują, ale koreańska Narodowa Służba Wywiadowcza jeszcze nie potwierdziła tych informacji.

O tym, że takie spotkanie jest w planach, poinformował w zeszłym tygodniu amerykański wywiad. Według Amerykanów Putinowi zależy na pozyskaniu koreańskich pocisków artyleryjskich i innej amunicji, gdyż rosyjskie fabryki nie nadążają z jej produkcją. Kim natomiast chciałby w zamian jedzenia i energii, których bardzo potrzebuje jego kraj. Niewykluczone, że chciałby także pozyskać nowoczesne technologie zbrojeniowe, dotyczące np. pocisków balistycznych, okrętów podwodnych czy satelitów wojskowych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. Kremlin.ru, CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij