Najnowsze wiadomości ze świata

Kim Jong Un dostał niecodzienny prezent od Putina

Północnokoreańskie media poinformowały, że Kim Jong Un dostał niecodzienny prezent od Putina. Kremlowski zbrodniarz podarował mu samochód.

Jak donosi państwowa agencja KCNA, samochód dostarczono Kimowi w niedzielę, zrobiła to delegacja z Rosji. Rzecznik Kremla Dymitri Pieskow poinformował rosyjską agencję TASS, że Kim otrzymał od Putina auto marki Aurus. To rosyjska marka, która produkuje luksusowe samochody na potrzeby rosyjskich urzędników wysokiego szczebla i bogatych klientów indywidualnych.

Putinowi podziękowała Kim Yo Jong, siostra dyktatora. Powiedziała, że „ten prezent służy jako jasna demonstracja wyjątkowej więzi osobistej między przywódcami Północnej Korei i Rosji”. Ich sojusz zacieśnił się po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a KRLD ma przekazywać Rosji broń i amunicję do użycia na froncie.

Na razie nie wiadomo, czy Kim będzie jeździł rosyjskim autem. Wiadomo jednak, że jest wielkim fanem luksusowych samochodów. Na co dzień porusza się opancerzonym Maybachem Pullman, a w 2018 roku przyjechał na spotkanie z amerykańskimi urzędnikami czarnym Rolls-Roycem. Wcześniej sprowadził też z Holandii dwa opancerzone Mercedesy S600. Amerykański think tank CADS informuje, że mimo sankcji w latach 2015-2017 do KRLD sprowadzono ponad 800 luksusowych samochodów, większość została kupiona w Rosji. Putin pokazał mu swojego Aurusa podczas wizyty we wrześniu zeszłego roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Kremlin.ru

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij