Najnowsze wiadomości ze świata

Kim Dzong Un testuje broń. Korea Północna wystrzeliła pociski manewrujące

Kim Dzong Un przeprowadził kolejny etap testów broni. Tym razem Korea Północna wystrzeliła kilka rakiet manewrujących w stronę Morza Japońskiego.

Władze Korei Południowej wydały komunikat, w którym poinformowały o działaniach Korei Północnej.

Nasze wojsko wykryło kilka nieznanych rakiet manewrujących nad wodami na północny wschód od Wonsan – przekazano. Dodano, że prowadzona jest szczegółowa analiza, w której udział biorą także władze wywiadu USA. Ponadto armia poinformowała o wzmocnieniu nadzoru i czujności i uważnym obserwowaniu wszelkich znaków i ruchów ze strony Korei Północnej.

W ostatnim czasie Korea Północna zwiększyła testy broni. Władze tego kraju poinformowały, że oprócz rakiet manewrujących, sprawdzają użycie podwodnego systemu broni nuklearnej i hipersonicznego pocisku balistycznego na paliwo stałe. Sam Kim Dzong Un ogłosił, że „głównym wrogiem” jego kraju stała się Korea Północna. Zagroził, że jeśli jego terytorium naruszone zostanie „nawet o 0,001 milimetra”, to wybuchnie wojna.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij