Najnowsze wiadomości ze świata

Kim Dzong Un przygotowuje się do wojny? Bardzo niepokojący ruch ze strony koreańskiego dyktatora

Korea Północna miała całkowicie zerwać kontakt dyplomatyczny z USA ws. broni atomowej – informuje agencja Reutersa. OZN ostrzega również, że Kim Dzong Un miał w minionym roku intensywnie pracować nad programem nuklearnym Pjongjangu.

Według Reutersa północnokoreański dyktator od samego początku ignoruje wszelkie próby porozumienia ze strony administracji Joe Bidena. Choć Stany Zjednoczone próbowały już różnych metod rozmowy z Kim Dzong Unem, to jednak zawsze spotykały się one bez odzewu. Według ekspertów przywódca Korei Północnej nie zamierza już negocjować z Zachodem ws. broni atomowej, dążąc do zbudowania własnej bomby nuklearnej.

Agencja przytacza także raport Organizacji Narodów Zjednoczonych, zgodnie z którym Korea Północna w całym 2020 roku intensywnie pracowała nad programem nuklearnym, w który osobiście był zaangażowany Kim Dzong Un. Dyktator na realizację programu miał pozyskać fundusze w wysokości ok. miliarda złotych pochodzących z cyberwłamań do instytucji finansowych. Natomiast podczas defilad wojskowych w swoim kraju chętnie demonstrował pociski międzykontynentalne.

Sytuacja jest bardzo napięta. Amerykańscy dyplomaci planują już w przyszłym tygodniu spotkać się z przedstawicielami Japonii oraz Korei Południowej. Tematem przewodnim rozmów ma być potencjalne zagrożenie atomowe ze strony Korei Północnej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij